I will go down with this ship,And I won't put my hands up and surrender

הבוקר שוב יורד לו הגשם. הוא מכה בחלוני כמו בכל שלושת הימים הקודמים . מזה שבועיים כמעט שאנני יוצא את סף ביתי . האמת אין בשביל מה . מאז פשטה לה המגיפה ,החליט בעל העסק בו אני עובד , ובצדק כי אין טעם לפתוח את שעריו. מעט האנשים שיכולים לבוא, לאור המתווה הסגול ,הכחול ,הירוק או השד יודע איזה צבע ,שקבעו מוסדות השלטון, אינו מכסה אפילו את ההוצאות הקבועות , כך שכל יום פתיחה בצורה הזאת ,רק מעמיק את הפסדיו . לאור זאת מצאתי עצמי ספון בביתי מזה כמה חודשים , מנסה למצוא מעט אופטימיות בליטרות הבשר שמשליך לעברנו השלטון על משרדיו השונים .

מצב הרוח בתחילת הדרך היה גבוה ,חשבתי לעצמי "איזה כייף יהיה לשבת בבית ולקבל שכר על אפס פעילות " , הם קוראים לזה חל'ט . אולם די מהר הבנתי, יחד עם תלמידי בית הספר שחשבו כמוני , עד כמה ,הנושא החברתי הוא מרכיב חשוב באורח החיים שלנו .את החברים ראיתי ברשתות החברתיות או בזום , את הורי אנני מבקר מזה שבועות רבים . במוסדות התרבות , הקולנוע ומקומות הבילוי הייתי לאחרונה לפני כמעט שנה ועל חו'ל אפשר לחלום….אבל עכשיו ממקום משכבי ,ראשי על הכר ועיני נשואות מעלה לעבר החלון ,אני מבחין כי לא כל החלון נתמלא אדים. פינתו השמאלית עליונה נותרה שקופה ,וממנה מציצים לפתע לעברי יריעות שמים כחולות. מסך הטלפון כמו העיר עצמו עם הצלצול ועל המסך הבחנתי בשמך…קרן אור החלה לצבוע את החדר באור צהוב וחמים , הטלפון המשיך לצלצל..ואני חשבתי ,הנה מופיע לו האביב יחד איתך….אופטימיות חמימה מילאה את ליבי...עוד לא אבדה התקווה.

Fotos de Drop image here, Imágenes de Drop image here ⬇ Descargar - Página  2 | Depositphotos

שבת ראשונה של חודש מרץ של שנת 2021 , השבוע האחרון שב לו הגשם לביקור קל , הוא הוריד את תכולת עביו על ראשנו באמצע השבוע , ובסופו צצה לה השמש וצבעה את שמינו בכחול , הוציאה פרחים ממקום מרבצם. רקפות הגיחו שוב בוורוד , דגניות בצידי השבילים בכחול אינדיגו , ולוטם על פרחיו הוורדים ,צהובים החל אומר שלום לכל הפוסעים בשבילי היער. המן הרשע כבר מאחרינו, ובעוד חודש נקבעה לנו פגישה עם רשע אחר … פרעה, ובאמצע צורר נוסף בדמות …. סבב בחירות ..אך פינתנו לא תאמר נואש ותנסה למצוא מעט נחמה. ומה טוב יותר ממוסיקה נעימה על מנת להפיג שרידי ריחות של המן , פרעה בחירות וסגרי קורונה ?.

לא מעט פעמים על ציר הזמן , ישנם רגעים טובים . חלקם יותר וחלקם קצת פחות . הרגעים הטובים יותר מעודדים אותנו להמשיך הלאה , והפחות מאיטים לעיתים את המסע.

ב-25 לדצמבר ערב חג המולד 1971 נולדה בחורף הלונדוני ילדה קטנה , הוריה קראו לה פלוריאן קלוד דה בונוואל ארמסטרונג. אמה הייתה משוררת אנגלייה ואביה מוציא לאור אירי. אחיה הוא רולו ארמסטרונג, חבר להקת פיית'לס (הרכב מוסיקה בריטי בסגנון אלקטרוני ודאנס). בגיל 6 החלה ללמוד בבית ספר גילדהול למוזיקה ודרמה בו למדה לנגן על פסנתר, חלילית וכינור. בגיל 16 החליטה שהיא מעדיפה מוזיקת פופ והחלה לשיר בכמה הרכבים, עד שאחיה רולו , הזמין אותה לשיר עם להקתו "פיית'לס". היא שרה באלבומם הראשון, שמכר יותר מחמישה מיליון עותקים, ושני שירים באלבומם השני. בזכות "פיית'לס" הוחתמה ב-1997 על חוזה הקלטות אצל קלייב דייוויס, נשיא חברת התקליטים "אריסטה".

Dido Childhood Story Plus Untold Biography Facts

בשנים שלאחר מכן למדה גם לנגן על גיטרה. בנוסף למדה משפטים באוניברסיטה של לונדון, אולם לא השלימה את התואר. אז למי שעד עכשיו לא מבין מי זו הדמות…מדובר באחת הזמרות המצליחות ביותר בבריטניה..אנחנו מכירים אותה בשם דידו

השם דידו הוא שם החיבה בו כונתה פלוריאן קלוד דה בונוואל ארמסטרונג. זה לא שם במה או שם ספרותי , כך היא כונתה בביתה ובקרב חבריה במשך כל ילדותה , ומאחר וכך כינו אותה כולם היא אימצה את השם ,גם לשמה המקצועי.

לאחר מסע יחצנות ארוך של חברות התקליטים יוצא בשנת 98 אלבומה הראשון " NO ANGLE"….והופך באחת להצלחה אדירה…הוא נמכר ב-21 מליון עותקים !!! , וזה בתקופה שרבים הורידו מוסיקה פיראטית….ואם לא די בכך השיר הראשון באלבום צורף כשיר הנושא לסדרת הטלויזיה המצליחה "רוזוול" ….ואם גם זה לא ,אז שיר נוסף מהאלבום " THANK YOU "מופיעה בפסקול הסרט הנהדר " דלתות מסתובבות" משנת 1998 עם גוואנת פאלטרו.

Dido and Eminem: Dido named son THIS - is it because of Eminem song? |  Celebrity News | Showbiz & TV | Express.co.uk

פריצתה הגדולה לתודעה הבינלאומית הגיעה בעקבות שיתוף הפעולה עם הראפר אמינם, בשירו "Stan" (חדי הזכרון אולי זוכרים כי הקדשנו פינה בעבר לשיר הכל כך מיוחד הזה-והסיפור מאחריו), בו נמצאת דגימה של דיידו שרה את הבית הראשון בשיר "Thank You". הסינגל הגיע למקום הראשון במצעד הבריטי בדצמבר 2000, דבר אשר הזניק את מכירות אלבומה בבריטניה וברחבי העולם. דיידו אף הופיעה בקליפ של השיר, בתפקיד חברתו של סטן. האלבום "No Angel" שנמכר ברחבי העולם במעל 21 מיליון עותקים, זיכה אותה בשני פרסי המוזיקה הבריטית: הזמרת הבריטית והאלבום הבריטי. דיידו לא הייתה מועמדת לקטגוריית תגלית השנה, זאת משום שקיבלה מועמדות בקטגוריה זו שנה קודם לכן.

בשנת 2003 יוצא אלבומה השני , ובולט בו הלהיט "WHITE FLAG" עליו זכתה בגראמי, אלבום זה זוכה אף הוא למכירות מעולות -12 מליון עותקים..המוזיקה של דיידו בשני האלבומים האלו אף פעם לא הייתה מהפכנית או חד פעמית, אבל הקול המהפנט שלה והקסם והרוך בשירים שלה הפך אותם לקלאסיקות שמושמעות ללא הרף אף היום בתחנות הרדיו. אלבומה השלישי, "Safe Trip Home" שיצא ב-2008, כבר זכה לפחות תשומת לב מאלו שקדמו לו. הוא אמנם התקבל באופן חיובי אצל המבקרים, אבל המכירות היו מאכזבות – רק קצת יותר ממיליון עותקים . חוסר ההצלחה לעומת האלבומים הקודמים העיב עליה, ואלבומה הבא יצא רק ב-2013…אך גם הוא נתקל באדישות יחסית בשעה שבאותה עת כבשו איימי ווינהאוס ואדל את ראשות מצעדי הפיזמונים והמכירות.

Dido Reveals Recent Birth of Baby Boy - Rolling Stone

בשנים האחרונות דידו נעלמה כמעט מהעין הציבורית ופנתה בעיקר לחיי משפחה ,למעט גיחות קצרות בתוכניות טלויזיה , בתחום היצירה כמעט ולא פגשנו אותה..עלו כל מיני שמועות על אפשרויות לשיתופי פעולה מוסיקלים שונים כמו למשל ב-2016 על האפשרות לשיתוף פעולה עם הצמד האירי ג'דווארד…בציוץ הטוויטר שלה מנובמבר 2019..לפני קצת יותר משנה בישרה על אוסף מיוחד של שיריה שיצא (STILL ON MY MIND) , ובו כללה גם שירים חדשים…המעריצים מחכים למסע ההופעות הבא שיבוא אולי לאחר סיום מגיפת הקורונה.

אז למה דידו היום ??

ראשית כי שרה ממש נהדר ועדין ,ושנית הסיטואציה בה אנו מצויים בימים אלו .הקורונה חוגגת בחוצות העיר , הארץ נסובה כמרקחה בסבב בחירות רביעי , וכבר מדברים על סבב חמישי . חיינו נעים כמטוטלת בן סגר אחד למשנהו. החברה השסועה בישראל מזכירה יותר את ימי רחבעם מאשר את עידן שאול.. והתחושה היא שלא זו הארץ לה פיללנו. לא אנו ובודאי לא אבותינו…אבל אז עולה ההרגשה כי גם לעת הזאת , לא נרים דגל לבן , ולא נכנע. יש חברים , ישנה משפחה ,ישנם גם מעט ערכים ,ויש ארץ שהיא בסה'כ ארץ נפלאה שנכון וראוי להיאבק על קיומה וזה צובע את חלון החדר הגשום בכחול שמים ולבן עננים…כמו בא ואומר "יש תקווה"…עוד רגע יגיע האביב.

ולדידו שני שירים. האחד על נחמה למרות כל הבעיות. שיר הנפלא בשם " THANK YOU"….שימו לב למילים , והשיר השני "WHITE FLAG"…יהיה אשר יהיה המצב ..לא נרים דגל לבן ..כי כמו ששרה גלי עטרי למילותיו של אהוד מנור "אין לנו ארץ אחרת". ( שאף צוטט ע'י קמילה האריס בסנאט ).

שתהיה שבת נפלאה ושמשית לכולם …כמה טוב שבא אביב .

מצרף את שני השירים.

Thank you

My tea's gone cold
I'm wondering why I got out of bed at all
The morning rain clouds up my window
And I can't see at all
And even if I could, it'd all be grey
But your picture on my wall
It reminds me that it's not so bad
It's not so bad
I drank too much last night, got bills to pay
My head just feels in pain
I missed the bus and there'll be hell today
I'm late for work again
And even if I'm there, they'll all imply
That I might not last the day
And then you call me and it's not so bad
It's not so bad

White flag

I know you think that I shouldn't still love you
Or tell you that
But if I didn't say it, well, I'd still have felt it
Where's the sense in that?


I promise I'm not trying to make your life harder
Or return to where we were


But I will go down with this ship
And I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door
I'm in love and always will be


I know I left too much mess and
Destruction to come back again
And I caused nothing but trouble
I understand if you can't talk to me again
And if you live by the rules of 'it's over'


Then I'm sure that that makes sense
But I will go down with this ship
And I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door

I'm in love and always will be

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s