אילומיניטי…מה הקשר ?

פסססט…..פססססטט….היה נדמה לי ששמעתי משהו. בעודי צועד בשעת אחר צהריים שלאחר יום עבודה ….פססססט…היי..פססססט..הבטתי לאחור ונדמה היה לי כי ראיתי כף יד מאחורי עמוד הבניין המוצל…היד הופיע שוב וסימנה לי להתקרב….תחילה חשבתי שזה מהתלה של מישהו מוכר וחייכתי ,תוך כדי צעידה לעבר הפינה המוצלת…"שמעון והשטויות שלו", חשבתי לעצמי. עברתי את העמוד וברגע שהייתי כולי בחסות החשיכה הוציא האיש את ראשו וקרבהו אלי. זקנו העבות הסתיר את מרבית פניו ,אך לא את עיניו הבהירות שהיו פקוחות לרווחה ונעו ימינה ושמאלה ללא הרף ,כמו תרות הן אחר דמות כלשהי.

"אתה חייב לעזור לי" הוא אמר ," עתיד כל עיר בסכנה" …נשימתו נעשתה כבדה ." מי שלח אותך ? , שמעון והשטויות שלו ?" , שאלתי. הוא כמעט פרץ בבכי ,"אין לנו זמן ,אתה לא מבין ?" , הוא חזר בתחינה ,בעוד כשעה וחצי תחל שרשרת של אירועים מהם אין חזרה , אף אחד לא ישרוד ,אתה חייב לעזור לי ,…לעזור לנו "..הוא חזר על דבריו ,וקולו נעשה חסר סבלנות. "אני ?" שאלתי , למה אני ואיך אני דווקא יכול לעזור ? , ומי זה אנחנו ?" , "אתה לא מבין " הוא ענה , " הממשלה ומערכות המדיה משתפים פעולה ,כולם עובדים עלינו "….רעש סירנות מילא את הרחוב , בתוך שניות אחדות נעצרו מאחורי שלושה רכבים שחורים ללא לוחיות ,ומהן יצאו במהירות אנשי בטחון ,עטויי מסכות שחורות,עם נשקים שלופים . " לא לזוז הם צעקו ,בשם אגף בטחון החברה אתה עצור" צעקו לעברי . "אבל על מה ? שאלתי , והפנתי ראשי חזרה לעבר ההלך המוזר. הבחור לא היה שם ,בזוית העין עוד הספקתי לראות את מכסה הביוב נסגר בחשכת הבניין…לילה ירד על בתי העיר  העיר..נייר עיתון התגלגל ברוח הקרה אל הרחוב הסמוך.

האילומינטי: האגודה הסודית ששולטת בכל אספקט בחיים שלכם

שבת ראשונה של חודש מאי ,השמש מאירה את בתי היישוב ,זכרונות אחרונים של חורף גשום נראים היטב על עצי השדרה והחורש, הקורונה פה מסביב  והירוק מעטר כל פינה ושביל .ופינתנו תיגע השבוע נגיעה קלה במושג קונספירציה(תאורית קשר) ובמושג אילומיניטי.

תאוריית קשר (הנקראת גם תאוריית קונספירציה או טענת מזימה), היא תאוריה המסבירה מצב או אירוע באופן מהפכני ,שלעיתים נראה כסותר את הממצאים הגלויים לעין, על-בסיס ההנחה שישנם גורמים רבי-כח , המסתירים את האמת ומונעים את חשיפתה לציבור. תאוריות מסוג זה נדחות בדרך כלל על ידי רוב העוסקים בתחום, משום שתאוריה המבוססת על ממצאים באופן ישיר נראית סבירה יותר מן ההנחה שאותם ממצאים עוותו על ידי התארגנות חשאית של אנשים בודדים או ע'י ארגון .

תאוריות קשר משגשגות כאשר המידע על ההתרחשויות לקוי בחסר או שמקורות שונים לגביו סותרים זה את זה, גם אם בפרטים זניחים ומעוטי חשיבות, וכמו כן כאשר קיימת חשדנות כלפי גופים בצמרת השלטון או באמצעי התקשורת המפרסמים את האירוע. ככל שהתאוריה מניחה שמסתירי האמת הם בעלי עוצמה גדולה יותר, כך היא נעשית חסינה יותר מפני הפרכה, משום שקל לה יותר להסביר ממצאים הסותרים אותה בפעילות מכוונת.

רצח קנדי וקונספירציות נוספות – אפוק טיימס

למה בכלל צומחות תאוריות קשר ?..הגורם העיקרי להופעתן של תאוריות קשר הוא הניסיון להעניק הסבר נוח יותר לאירועים או מצבים שההסבר הקיים להם אינו מספק או גורם לאי נוחות לרבים. לדוגמה, העובדות הגלויות ביחס לרצח קנדי, המצביעות על–כך שנרצח על–ידי מתנקש בודד, שפעל ככל הנראה ממניעיו הוא, אינן נוחות לאמריקנים רבים מסיבות שונות. חלקם אינו חש בנוח נוכח העדות לשבריריותם של החיים, כולל אלו של נשיא מעצמה חזקה, והעובדה שאדם רגיל מהישוב , מעורער בנפשו עשוי בכל רגע לקפד את פתיל חייו של הנשיא הנבחר של מעצמה גדולה. כמו גם הטענה בדבר כיווני הירי (היורה לי ארווי אוסוולד ירה עפ'י הממצאים כביכול מאחור בנשיא ,בעוד פצע ירי נראה הפוך בכיוון)…כאשר ישנו פרט חסר או לקוי …מן הסביר שתצמח תיאוריה על מנת למלא את הספק.

כמו גם התאוריה שטוענת שלא נחתנו על הירח , והכל היה הצגה מבויימת של נאס'א בכדי להרוויח תקציבים להמשך פעילותה.( שימו לב לכיווני הצל ההפוכים לחללית ולדגל ..).

קונספירציה מול מציאות: למה כבר לא טסים לירח?

אך ישנן גם סיבות אחרות לצמיחתן של תאוריות קונספירציה. למשל תאוריית הקשר ביחס למותו של אלביס פרסלי (יש שטוענים כי אלביס עדיין חי נושם ובועט ,אבל שומר על פרטיותו), לעומת זאת, מעוגנת ברצונם של רבים לדחות את העובדות הפשוטות של מותו לטובת תאוריה שתהפוך את האמן האהוב כל כך, משבר כלי כרסתני שמת מתבוסס בקיאו לגיבור חי וקיים כפי שגיבור קלאסי  צריך להיות . לעומת זאת תאוריות אחרות, כמו זו שטענה בעבר כי פול מקרטני מת, או  חללית עשויה מספגטי נחתה בארה'ב והורידה לנו תורה שלמה,  ,או למשל  שהיינו קטנים רצו שמועות כי האליל שלנו- אורי מלמיליאן נפטר ועוד ,המשותף לתאוריות אלו נובעות לעיתים משעשוע ורצון למתוח.. יותר מאשר רצינות.

כדאי לציין כי כאשר ישנה וודאות שלמה ,תיאוריות מסוג זה אינן יכולות לצמוח .הן נוחות לגדול בעיקר במצבי אי וודאות.

כבני האדם איננו אוהבים את הרעיון של אי ודאות.  אל החיים הבלתי צפויים שלנו נוכל להתייחס בכמה דרכים: להתמודד עם אי הודאות, לצמצם אותה וכשניתן,לספק אותה ע'י תיאורייה כלשהיא ולהכיל אותה,.. או להתעלם ממנה.

אי הוודאות ,והרצון לספק לעצמנו תשובות לנושאים בהם חסר לנו מידע הביא בעבר ליצירתם של אגודות הסתרים …או כפי שהן יותר מוכרות..האילומיניטי…

אילומינטי (מלטינית: Illuminati – "נאורים") הוא שם המתייחס למספר אגודות סתרים, היסטוריות, מודרניות ואמיתיות, שהידועה בהן היא קבוצת האילומינטי הבווארית, אגודת סתרים מעידן הנאורות. בעידן המודרני מתייחס השם פעמים רבות לארגונים קונספירטיביים שהתגלגלו מן האגודה הבווארית. ארגונים אלה מתפקדים בתור "הכוח שמאחורי הכתר",  גופים אלו על פי התפיסה שולטים בעולם מאחורי הקלעים באמצעות השפעה חזקה על ממשלות ותאגידים, ואותם גופים שואפים לכונן סדר עולמי חדש.

בהרבה יצירות אמנות עירוניות כיום, ניתן לראות את סמל האילומינטי, שנקשר במשך השנים לאגודות סתרים ותיאוריות קונספירציה שונות.

עין ההשגחה העליונה (The Eye of Providence) היא סמל בו מתוארת עין שמסביבה קרני אור, בדרך כלל ממוסגרת בצורה של משולש או פירמידה. הסמל הזה מפורש רבות כעינו הרואה כל של האל או כעין ההשגחה האלוהית.

אך סמלי האילומיניטי מופעים לא רק בעבודות אומנות …אלה גם על כל דולר שאתם אוחזים מופיע הסמל..

מהי האילומינטי? - אנציקלופדיית אאוריקה

 

בחלקו האחורי של סמל ארצות הברית (הידוע כחותם ארצות הברית), מתוארת פירמידה בלתי גמורה בת 13 שכבות( 13 המחוזות שהתאחדו ). בבסיסה מופיע המספר 1776 – שנת ייסוד ארצות הברית, בספרות לטיניות. במקום בו צריך להיות ראש הפירמידה ניצבת עין ההשגחה העליונה.

הרעיון בבסיס האמונה בדבר ארגוני האילומיניטי נעוצה בהקטנה של אי הוודאות הכל כך לא נוחה לנו. כמו בשירו של יאיר ניצני :" האשם תמיד "…אנחנו זקוקים לדעת מי או מה גרם לבעיה … מי גרם למתקפת הטרור של ה־11 בספטמבר? האילומינטי… מי הוביל למלחמת המפרץ? האילומינטי. מי התניע את מלחמת העולם הראשונה? הבונים החופשיים, אבל הם בעצם אילומינטי…הרעיון ברור…נמשיך ?.. למה טראמפ נבחר לנשיאות ארצות הברית? כי זה מה שרצו השליטים הנסתרים. מי יזם את המשבר הכלכלי של 2008? נו,מה עוד לא  ברור? . האילומינטי שולטים על הכל, ממשברים כלכליים ועד למלחמות במקומות הכי נידחים, וכל מה שקורה הוא חלק מהתוכנית הסודית שלהם…

ארגוני האילומיניטי הסודיים כביכול רבים ומפוזרים בכל העולם . ארגונים רבים זכו לכבוד המפוקפק של " ארגונים סודיים וחתרניים אשר מסתירים את כוונתם". בכל מקום שצצה אי וודאות תמיד נמצא "הארגון הסודי" שאשם בכך….אך מי היה הארגון הראשון..??

היו אלה שנות ה-70 של המאה ה-18. פרופ’ אדם וייסהאופט (1830-1748) מרצה על תאולוגיה ומשפט באוניברסיטת אינגולשטאדט שבנסיכות בוואריה, דרום גרמניה של ימינו. לאורך השנים הוא מתרחק מהעולם הישועי, ומתעניין מאוד ברעיונות החדשניים שהביא עמו עידן הנאורות – תנועה אינטלקטואלית שעסקה בביסוס מודלים מהפכניים של מוסר וחברה שיוכלו להחליף את המודל המלוכני ואת הדת.

ווייסהאופט שאף לעזור לתלמידיו לעבור תהליך רוחני כדי להשתחרר מאחיזתם בממשל ובדת. הרעיון היה שלאורך התהליך התלמידים ישתחררו מהאמונות הטפלות שמגבילות וכובלות אותם, כדי להפחית את ההשפעות החיצוניות עליהם.

מהפכת האילומינטי – אפוק טיימס

ב-1 במאי 1776 ייסד וייסהאופט את “מסדר האילומינטי של בוואריה”, כשאת השם הוא לוקח מהמונח הלטיני “Illuminati”, שמשמעותו “מואר”.

לא עברו שנים רבות מיום היווסדם, והאילומינטי נהפכו לכוח חברתי משמעותי ובעל שם, אך השם הזה לא היה כל כך טוב. מטרתם לשנות את הסדר החברתי לא התקבלה באהדה בקרב השלטונות הפוליטיים , הדתיים והכלכליים. וכך על מנת לפגוע בהם ,יוחסו להם כל בעיה או משבר .ב־1785 הוכרזה האילומינטי כאגודה אסורה על ידי קארל תיאודור, הנסיך של בוואריה.

הבעיה הגדולה ביותר של תאוריות הקונספירציה ואגודות הסתרים היא שהן מניחות שיש מישהו בעולם שמסוגל לשלוט במילוני פריטי מידע בכל רגע נתון, לרקום מזימות ותוכניות מחוכמות להפליא וגם לגרום להן לעבוד. אם יש משהו שההיסטוריה מלמדת אותנו הוא שהדבר בלתי-אפשרי לחלוטין. משהו חייב להשתבש מתישהו, ואף-אחד לא חכם ומוכשר מספיק.

התגלגלות אגודות הסתרים הללו רבות ומרתקות וניתן למצוא ברשת מאות סיפורים מאמרים וכתבות אך תקצר היריעה והפינה (למתעניינים  שווה לגגל את המושגים " אילומיניטי" , "הבונים החופשיים" ," ליאונרדו דה וינצ'י+אילומינטי, רם בראון ,צופן דה וינצי' ..ועוד )…

Don't Forget How Unlikely The Weeknd Once Seemed as a Reliable Pop ...

ונגיעה קלה בנושא המיסתורין לוקחת אותנו במוסיקה אל היוצר הקנדי אייבל מקונן טספיי…אשר ידוע בכינוי דה ויקנד ….טספיי אמר כי הוא אימץ את שם הבמה "The Weeknd" ( "סוף השבוע") לאחר שנשר מהתיכון בגיל 17 (יצא לחופשת סוף שבוע ולא חזר).

טספיי נולד בטורונטו שבקנדה כבן יחיד להורים אתיופים-נוצרים. הוריו היגרו לקנדה בשנות ה-90. אביו עזב  כשהיה תינוק ואמו עבדה במספר עבודות. בילדותו האזין למגוון רחב של ז'אנרים, כולל מוזיקת נשמה, היפ הופ, פאנק, אינדי רוק ופוסט-פאנק והושפע בעיקר ממייקל ג'קסון. מכיוון שאביו נטש אותם, ואמו כל הזמן עבדה, סבתו מצד אמו הייתה זו שטיפלה וגידלה אותו בילדותו. כתוצאה מכך, הוא מדבר אמהרית שוטפת.

ב-2010 הוא העלה באופן אנונימי מספר שירים ליוטיוב תחת השם "The Weeknd". הוא הוציא שלושה מיקסטייפים במהלך שנת 2011, שזכו לביקורות חיוביות. ב-2012, הוא הוציא אוסף אולפן בשם Trilogy.

סגנונו המוזיקלי בתחילת דרכו היה מאופיין כ R&B ושיריו היו בעלי מנגינה אפלה ולעיתים קרובות עסקו בסמים, סקס, אלכוהול וסגנון חייו יוצא הדופן.

בשנת 2015 הוא זכה לפריצה הגדולה ונכנס למיינסטרים העולמי, תחילה כאשר הזמרת אריאנה גרנדה הוציאה את השיר "Love Me Harder" כסינגל בו הוא משתתף.

אז למה אילומינטי דווקא היום ??…כי בשבועות האחרונים  רצות ברשת כל מיני תיאורייות מוזרות בקשר למקור המיסתורי של הקורונה..מעבדות בסין..אולי רוסיה..יש שטוענים שאלו היהודים….והיום הוא ה1- למאי היום בו הוקמה אגודת האילומיניטי הראשונה בשנת 1776….שזרעה את הזרעים לעוד עשרות אירגוני סתרים עתידיים שישאו מן הסתם על גבם את כל הבעיות בעולם…וכל תיאוריות הקונספירציה מדברות על כך שהדברים אינם כפי שהם נראים …אנחנו עיוורים ו מסונוורים ע'י מציאות אותן תופרים לנו כל אותן ארגוני סתרים…ומי מדבר על אורות מסנוורים ??על עיר חטאים ריקה ומיסתורית ??…נכון אייבל מקונן בשירו BLINDING LIGHT...המילים אומנם לא קשורות לנושא…אבל השיר קליל וקצבי…ומי שרוצה לרקוד ..יותר ממוזמן לשים ווליום ולצאת במחול..

שבת כייפית לכולם..ולא לשכוח " זה שאתה היפוכונדר..זה לא אומר שלא רודפים אחריך.."

קייץ נעים

Yeah
I been tryna call
I been on my own for long enough
Maybe you can show me how to love, maybe
I'm going through withdrawals
You don't even have to do too much
You can turn me on with just a touch, baby
I look around and Sin City's cold and empty (oh)
No one's around to judge me (oh)
I can't see clearly when you're gone
I said, ooh, I'm blinded by the lights
No, I can't sleep until I feel your touch
I said, ooh, I'm drowning in the night
Oh, when I'm like this, you're the one I trust
Hey, hey, hey
I'm running out of time
'Cause I can see the sun light up the sky
So I hit the road in overdrive, baby
Oh, the city's cold and empty (oh)
No one's around to judge me (oh)
I can't see clearly when you're gone
I said, ooh, I'm blinded by the lights
No, I can't sleep until I feel your touch
I said, ooh, I'm drowning in the night
Oh, when I'm like this, you're the one I trust
I'm just walking by to let you know (by to let you know)
I can never say it on the phone (say it on the phone)
Will never let you go this time (ooh)