עפ'י השיטה "הכנענית", העתיד שלנו כבר מאחורינו….

"טמפ' בחוץ 38- מעלות , רום טיסה 35 אלף רגל , מהירות טיסה 600 קשר , האם רות עד כאן ?…..רות המשך…..זמן הגעה ליעד 2315 ע'פ שעון מקומי ,דלק 78% ,זמן טיסה צפוי 3שעות ו11 דק'…האם רות עד כאן ?….רות קיבלתי…שתהיה לכם טיסה נעימה ..אנה שמור על רום 35 אלף עד נקודה f …..אין בעיה  35 אלף עד נקודה F….שיהיה לכם ערב נעים סוף…רות ,גם לכם.

הוא ניתק את אוזניית הקשר ומתח את רגליו ,חלפו שעתיים מרגע ההמראה ,והישיבה הרצופה כיווצה את שריריו. אני חייב למתוח אותם קצת ,אחרת אהפוך לצפרדע .הוא פנה לטייס המשנה " ג'ים אנחנו על טייס אוטו ,שים לב למטוסים OS815 , ו ZAD77 שנעים ממזרח למערב ואמורים לחלוף בסמוך אלינו בעוד 17 דק'"… כן אני מודע לכך ,אין בעיה עם הפרדת הגבהים ,הם חולפים בבטחה ,צא תמתח קצת את הרגליים ,אני פה"..ענה לו ג'ים.

הוא הסיט את הוילון הכהה ונע לכיוון דלת תא הנוסעים ,סוזן הדיילת שחלפה על פניו ,השיבה לו חיוך עדין בחולפה על פניו. הוא סגר את דלת תא השירותים ובחן את פניו במראה. אותות הזמן והמתח בעבודה חרצו בפניו קמטים ,"עוד שנה וחצי אני פורש" ,כך הבטיח לג'אנט בת זוגו.

האורות בתא השירותים ,הבהבו לרגע , האור חזר אולם מייד לאחר מכן חש קפיצה נוראית ,הוא ניסה ללחוץ על כפתור הקשר אך נזרק שוב כלפי מעלה .אורות החירום דלקו ,ובמערכת הכריזה עוד הספיק לשמוע את קולו של ג'ים המנחה את הנוסעים להדק חגורות…יותר מזה כבר לא הספיק לשמוע . הצלילה החדה של המטוס רוקנה את אויר ראותיו , בדרך אל הים.

תוצאת תמונה עבור ‪lost‬‏

שבת שניה של חודש אוגוסט ,השמש הגיחה ממחבואה מעבר לעננים ומחממת את מראות הזרימה של הנחלים בצפון אל הכנרת. כלניות בדרום , רקפות בהרים ותורמוסים עלי גבעה ופינתנו ממריאה מעלה שלא על מנת לנחות ונוסעת אל מערבה של ארה'ב ,הרחק מערבה אל האי הוואי…שם צולמה אחת מסדרות הטלויזיה המרתקות והמדוברות  בעשור האחרון…"אבודים" בשמה העברי…LOST…במקור.

אבודים היא סדרת מתח אמריקאית, דרמה ומסתורין הכוללת אלמנטים של מדע בדיוני ופנטזיה, ועוקבת אחר סיפורם של ניצולי התרסקות מטוס שנקלעו לאי טרופי מסתורי באוקיינוס השקט. סדרת הטלוויזיה הופקה על ידי אולפני ABC ו-Bad Robot Productions, עלתה לשידור בספטמבר 2004 ונפרסה על פני שש עונות ו-121 פרקים מרתקים  עד למאי 2010. צילומי הסדרה נערכו בנופים המדהימים של הוואי. בשל צוות השחקנים והכותבים הגדול וכן עלויות ההפקה הגבוהות, נחשבת הסדרה לאחת מהפקות הטלוויזיה היקרות שנעשו , לפחות נכון למועד שידורה.

תוצאת תמונה עבור ‪lost‬‏

במרכזה של  העלילה עומדים ניצולי ההתרסקות המטוס של טיסת אושיאניק 815 מסידני שבאוסטרליה ללוס אנג'לס שבארצות הברית, אשר מנסים להתגבר על קשיים ואתגרים שונים על מנת לשרוד במציאות חייהם החדשה. אך אם לא די בכך ששרדו את ההתרסקות, עד מהרה הם מגלים כי האי בו הם שוכנים איננו רגיל כלל וכלל, ושהוא כולל שפע של מרכיבים מסתוריים לרבות ,תופעות טבע מוזרות ,מבנים עתיקים וחדשים ומוזרים ,ואף אוכלוסייה ילידית מקומית.

כל אחד מפרקי הסדרה  מתמקד בדרך כלל בדמות אחת אך במקביל גם תומך במספר רב של קווי עלילה אחרים. לצד קטעי העלילה מציר הזמן העיקרי של שהות הניצולים באי, משולבים גם קטעי פלשבק(מראות עבר ) מחיי הניצולים בטרם ההתרסקות מה שמעצים את המיסתורין. החל משלהי העונה השלישית משולבים לצד קטעי הפלשבק גם קטעי פלשפורוורד (מראות מהעתיד ) מחיי הניצולים לאחר יציאתם מהאי, ובהמשך ציר הזמן העיקרי חווה מסע בזמן לשלבים מוקדמים בתולדות האי. בחלקים מאוחרים של הסדרה זוכים להתמקדות גם דמויות שאינם מניצולי ההתרסקות, לרבות אנשים שחיו על האי טרם התרסקות המטוס.

תוצאת תמונה עבור ‪lost‬‏

אבודים נחשבת לסדרת טלוויזיה רוויית רמזים, משמעויות נסתרות, תעלומות, מיתולוגיה, מאבקי כוח ומורכבות, דמויות לא מובנות, תופעות טבע חריגות בעיתוי מוזר ,מעברי זמן  ועוד .לאורך השנים היא ריכזה סביבה קהילת מעריצים יוצאת דופן בהיקפה אשר התבטאה באינספור אתרי מעריצים ופרשנויות.

הצלחתה של אבודים נחשבה לחסרת תקדים, ושלוש העונות הראשונות שלה זכו בארצות הברית לשיעורי צפייה ממוצעים של כ-15 מיליון צופים לפרק. הסדרה זכתה לשבחים רבים ולשפע של פרסים, לרבות פרסי אמי וגלובוס הזהב, ובאופן עקבי מבקרים מציינים את הסדרה כאחת מסדרות הדרמה הגדולות ביותר בכל הזמנים.

הסדרה הופקה ונכתבה על ידי ג'יי ג'יי אברהמס  ( במאי, מפיק, תסריטאי, שחקן ומלחין יהודי אמריקאי. שעשה בין השאר את ארמגדון עליו דיברנו לפני מספר שבועות ,מלחמת הכוכבים -7 ,משימה בלתי אפשרית 3, זהות בדויה ועוד) ,יחד עימו עבדו גם הבמאים  ג'פרי ליבר, דיימון לינדלוף וקרלטון קיוז.

המיתולוגיה של אבודים והעלילה המורכבת של הסדרה הן בסיס המשיכה הגדול לתופעת ההערצה שלה. המסתורין הביא לאורך השנים להעלאת תאוריות וספקולציות רבות על ידי מעריצי הסדרה. הוקמו אתרי הערצה ופורומים רבים שמטרתם לסקור ולדון על הסדרה ולבחון לעומק את המוצג בה לפרטי פרטים, על מנת לפענח את האלמנטים המסתוריים הבלתי פתורים שעלו בעלילת הסדרה. באתרי המעריצים הועלו רעיונות שונים על מנת לנסות ולהסביר את אירועי הסדרה מרביתם נדחו והוזמו ע'י ההפקה שהותירה לא מעט שאלות על כנן.

תוצאת תמונה עבור ‪lost flight 815‬‏

אחת התאוריות המפורסמות בתחילת הסדרה הייתה שניצולי טיסת אושיאניק 815 למעשה נהרגו בהתרסקות והאי משמש "תחנת מעבר" לעולם הבא , תאוריה אחרת גרסה כי כל מה שמתרחש בסדרה הוא למעשה מציאות מדומה בתוך ראשו של אחד הניצולים. ועוד ועוד רעיונות ופתרון איין.

למרות הקשיים בבניית הדמויות שעלו ברעיון הראשוני לסדרה , ובניית עלילה שתחזיק את הצופים הצליחו מפיקי הסדרה מעל ומעבר למשוער והצליחו להעמיד את רשת ABC האמריקאית על הרגלים לאור הצלחתה.

תוצאת תמונה עבור ‪lost hawaii‬‏

אנקדוטה מעניינת הוא הרצון לצמצם עלויות מבחינת אתרי צילום. עפ'י העלילה האירועים מתרחשים במקומות שונים בעולם אך הרצון לצלם בהוואי הביא את הההפקה לכך שכמעט כל הסצנות של הסדרה צולמו בהוואי באי אואהו. כמו כן, לאורך הסדרה צולמו אזורים עירוניים שונים בהונולולו אשר ייצגו מיקומים שונים ברחבי העולם, כגון קליפורניה, ניו יורק, איווה, מיאמי, קוריאה הדרומית, ואפילו עיראק, ניגריה, אנגליה, פריז, תאילנד, ברלין ואוסטרליה. למשל, סצנות אשר התרחשו בנמל התעופה של סידני צולמו למעשה במרכז הכנסים של הוואי בהונולולו. כמו כן, בונקר ממלחמת העולם השנייה, שימש כאתר צילומים עבור מתקן צבאי של המשמר הרפובליקני העיראקי. סצנות אשר התרחשו במהלך החורף במוסקבה צולמו במוזיאון ברניס בישוף בהונולולו.

והסדרה אבודים לוקחת אותנו במוסיקה אל ההרכב המוסיקלי  האנגלי ,אשר כבש לא כבש פעמים רבות את המצעדים ,אולם בהחלט הותיר בהם את רישומו לפני 42 שנה ,ההרכב נקרא "המוטורס " THE MOTORS ….המנועים.

תוצאת תמונה עבור ‪the motors‬‏

סגנון הלהקה הוגדר כ "רוק פאבים" ,או אולי " רוק חזק" דבר שהיה באותם שנים גל חדש במוסיקה..קצב מהיר ,ווליום גבוה ,ונושאי שירה כלליים.

את הלהקה הקים אנדי מקליסטר בשנת 75 לאחר שעזב את להקת "ברווז דלוקס " DUCK DELUXE שהתפרקה. יחד עם ניק גרייווי , ניק סלוטר וברם צייקובסקי. את הופעת הבכורה שלהם ערכו במרץ שנת  77 ב"מועדון המרקי".באותו חודש אף הוזמנו לתוכנית הרדיו של ג'ון פילס ברדיו 1 של ה-BBC. וחודשיים מאוחר יותר כבר הוחתמו בחברת התקליטים "VIRGIN RECORDS". בהשך הוציאה הלהקה עוד שני תקליטים בהצלחה מצומצמת.

תוצאת תמונה עבור ‪the motors‬‏

בשנת 78 הוציאה הלהקה את להיטה הגדול ביותר…AIRPORT...נמל תעופה מה שמחבר אותנו אל הפינה ,ומדוע דווקא היום השיר הזה ולמה הסדרה אבודים ?…כי היום בדיוק מלאו 5 שנים לאחת מתעלומות התרסקו  המטוסים המיסתוריות בהיסטורית התעופה…טיסה 370 של מלזיה איירליינס ,הטיסה שיצאה ב-8 במרץ 2014 מקואלה לומפור לבייג'ינג, לא הגיעה ליעדה,נעלמה לפתע ממסכי המכמים והקשר עימה אבד. צוותים ענקיים ועשרות מטוסים וכלי שייט עסקו בחיפושים .למעלה משנה לא היה ברור מה עלה בגורל הנוסעים והמטוס. בד'כ מטוס שמרסק ובוודאי מטוס גדול , הוא מותיר אחריו שרידים,כתמי שמן,דלק וכו'. בטיסה הנ'ל לא היה כלום…כאילו פער האוקיינוס את מצולותיו ובלע את המטוס הענק על נוסעיו בשלמות.  בסוף יולי 2015 נמצאו 2 שרידים קטנים מכנף המטוס שנסחפו לחופי האי ראוניון שבאוקיינוס ההודי. מקום ההתרסקות עדיין לא אותר, גם כיום חמש שנים אחרי. תאוריות רבות ומוזרות ניסו להסביר את המיסתורין עד כדי חייזרים , כוחות מגנטיים , התאבדות , חטיפה ..אך תשובה איין.

תוצאת תמונה עבור ‪airplane taking off‬‏

אז בעידן השמיים הפתוחים מקווה שנמשיך לטוס (אנחנו  בכל מקרה צריכים לחזור לארץ) ,נראה עולם וסדרות מעניינות נרחיב אופקים ולא ניעלם….ונמל התעופה יקח כמילות השיר את אהובינו לרחבי העולם .שבת נעימה לכולם.

So many destination faces going to so many places
Where the weather is much better
And the food is so much cheaper.
Well I help her with her baggage for her baggage is so heavy
I hear the plane is ready by the gateway to take my love away.
And I can't believe that she really wants to leave me and it's getting me so,
It's getting me so.
Airport –
Airport, you've got a smiling face,
you took the one I love so far away
Fly her away – fly her away – airport.
Airport, you've got a smiling face
You took my lady to another place
Fly her away – fly her away.

 

 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s