וסקו דה גאמה-קוצין ואנסטסיה

צהרי שישי נעימים לכל השרויים בארצנו ולכל המצויים בפזורה אם בפריז , ניו יורק או אשתאול .פינתנו היום מציינת 5 שנים למסע השורשים שלנו וגם519 שנה יציאתו של ואסקו דה גאמה למסע לגילוי הודו ,(8/7/1497) . ואסקו נחשב לאחד ממגלה הארצות החשובים ,אך דרכי פעולתו לא היו מן המוסריים שבנמצא.
הוא נשלח ביולי 1497 ע'י מלך פורטוגל מנואל למצוא דרך ימית ישירה להודו על מנת לפתוח קו מסחר ימי עם אסיה והודו בעיקר.
דה גאמה נולד למשפחה מיוחסת בעיר סינש, בדרום פורטוגל. אביו אשטבאו היה מושל העיר, ואמו הייתה ממוצא בריטי, בני הזוג היו מקורבים לבית המלוכה. בבגרותו התמחה בספנות, ועסק בעיקר בהגנה ימית על תחנות המסחר של פורטוגל במערב יבשת אפריקה.
חוויות מסעו להודו יכולות למלא ספרים ,הצי ירד דרומה מפורטוגל הקיף את כיף התקווה הטובה ועבר בדצמבר 1497לצידה המזרחי של אפריקה ,והחל לנוע צפון מזרח לכיוון אסיה ,בדרך עצר במוזמביק ,הסתכסך עם הסולטן המקומי כאשר התחזה למוסלמי ,גורש משם ובעוזבו ציווה על הצי לבצע ירי תותחים על החוף כנקמה על גירושו מול חופי קניה הצי תקף ושדד ספינות סוחר ערביות, והיה לצוות האירופי הראשון שביקר בנמל מומבסה, עד שאולץ לעזוב. בנמל מלינדי הצפוני יותר במערב הודו התקבל בברכה, נפגש עם סוחרים הודים ושכר נווט הודי, שסייע לו להגיע לדרום הודו.,כמו כן בדרכם להודו שדדו ספינות סוחר בהם פגשו ועוד ועוד…
דה גאמה הגיע לדרום הודו לעיר הנמל קליקוט (כיום נקראת קוזיקוד'ה )שבחבל קרלה (178 ק'מ מרחוב היהודים בארנקולם )במאי 1498 .חתם על חוזה מסחר עם השליט המקומי וייסד נציגות פורטוגלית במקום.
עם שובו לפורטוגל קיבל תואר רוזן ומונה לאדמיראל האוקינוס ההודי……איך זה קשור למוזיקה ואלינו ?? (כן יאיר אני שומע את השאלה עד פה ) ,אז ככה ..שלשום בערב עלתה פורטוגל לגמר היורו ,ולכן ואסקו הפורטוגלי ראוי לציון ,אך יתרה מכך נחשו היכן נקבר מר ואסקו ידידנו לאחר מותו במסעו השלישי ???….נכון חוני תשובה נכונה-בקוצין שבקרלה.
ולמוזיקה ? אז יש שאלות לגבי מעשיו של האיש אך הוא עשה מה שחשב כפי שחשב ואף אחד לא עצר אותו ואנסטסיה היא זמרת פופ ויוצרת אמריקאית , בעלת קול נפלא (למרות הקול המתקשר עם מוסיקה שחורה-היא בלונדינית למהדרין ) שרה את "שילמתי את חובי " (I paid my dues) ומתוכו המילים שמתאימות לאופיו של ואסקו :
" You can say what you want about me
Wanna do what you want to me
But you cannot stop me

I've been knocked down
It's a crazy town
Even got punched in the face in L.A.
Ain't nothing in the world that you keep
me from doing what I wanna do
עשו את שאתם חושבים לעשות ,והיו זהירים יום אחד תגיעו לגדולה אך בנתיים תהנו משבת נעימה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s